Taśmy LED

Taśmy LED
Taśmy LED

          Pasek LED to energooszczędny i nowoczesny sposób na dekoracyjne oświetlenie naszego domu. LED dzięki swoim niewielkim rozmiarom, elastyczności, niskiemu zużyciu energii i taśmy samoprzylepnej na odwrocie znalazł swoje zastosowanie w miejscach do tej pory niedostępnych do oświetlenia.

          Oświetlenie sufitu podwieszanego i schodów, podkreślenie półki i lustra czy też podkreślenie gabloty i reklamy nie jest już problemem.
Stosując paski możemy stworzyć coś ciekawego i niebywałego.

Taśmy dostępne są w 5m rolkach. Najczęściej możemy je ciąć co 5cm w wyznaczonych miejscach tak aby można było ją bez problemu dopasować do miejsca które chcemy w ciekawy i zjawiskowy sposób oświetlić.

4
Cięcie paska

W swojej ofercie posiadamy dwa rodzaje taśm LED:

  • taśmy jednokolorowe (dostępne kolory: biały ciepły, biały zimny, niebieski, czerwony, zielony)
  • taśmy RGB –wielokolorowe

Jak podłączyć pasek LED?

Montaż taśmy RGB:

         Taśmę RGB podłączamy najpierw do sterownika RGB, następnie do zasilacza i do prądu. Dzięki Sterownikowi RGB możemy zmieniać kolory za pomocą pilota lub możemy wybrać jeden z programów który automatycznie będzie sterował kolorami taśmy co stworzy piękną aranżację. Taśmy te świetnie nadają się przede wszystkim do oświetlenia dyskotekowego.

7
Schemat podłączenia taśmy LED

      Oświetlenie LED zachwyca nowoczesnym design’em i najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. Ich szerokie zastosowanie daje nam pole do popisu w stworzeniu ciekawej aranżacji.

          Wybierając pasek LED warto pamiętać o tym iż chcąc zastosować owy pasek w miejscach narażonych na wilgoć musimy zastosować pasek z odpowiednim IP.
IP – stopień ochrony urządzenia elektrycznego przed penetracją czynników zewnętrznych (np. wilgoć, kurz)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + jedenaście =