Oświetlenie do salonu

Przy projektowaniu każdego salonu należy odpowiednio zaprojektować układ oświetlenia i przemyśleć zastosowane materiały. Coraz częściej tradycyjne źródła światła zastępowane są źródłem LED charakteryzujące się znacznie mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną.

Nawet w tradycyjnych oprawkach halogenowych montowanych do sufitu można zastosować zamiast tradycyjnej żarówki, żarówkę LED która charakteryzować się będzie znacznie dłuższym czasem pracy (20 000 – 50 000 godzin). Zarówno w przypadku gniazda GU10 (żarówka na 230V) jak i gniazda MR16 (12V) zastosowany żarnik może być LED.

Oświetlenie w salonie musi zostać w sposób prawidłowy zaprojektowany ponieważ to właśnie w salonie przebywamy najdłużej. Do oświetlenia salonu najczęściej stosowane są oprawy halogenowe (ruchome lub stałe) oraz taśmy LED. Oprawy oraz taśmy LED można zakupić w naszym sklepie. Poniżej przedstawiamy oprawy sufitowe i ścienne najczęściej wybierane:

Zwiększenie powierzchni salonu

Dzięki podświetleniu najdłuższych ścian intensywnym światłem można uzyskać wizualne powiększenie pomieszczenia. Do tego zadania świetnie nadadzą się kinkiety lub oprawy oświetleniowe montowane w suficie.

Poniżej przedstawiamy przykładowe aranżacje i inspiracje, które każdy może zastosować we własnym domowym salonie. Zapraszamy do komentowania i przesyłania własnych rozwiązań na adres [email protected]

[print_gllr id=584]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × trzy =