Możliwości jakie daje teraźniejszość

Możliwości jakie daje teraźniejszość

            Czy dobór jakości materiałów w instalacji domowej ma znaczenie??
Często zdarza się, że nie przemyślamy naszych zakupów pod katem bezpieczeństwa praktyczności możliwości jakie dają nam nowinki – nowości dostępne na rynku. Chodzimy po kilku sklepach i kupujemy tam gdzie taniej i to co tańsze często słysząc : „ na tym też będzie działało”
– Może i będzie ale jak?
– Czy to jest bezpieczne?
– Jakie możliwości praktyczne daje tego typu wybór?
– Jak bardzo takie myślenie nas ogranicza?

Bardzo często spotykam się z tym, że klienci nie kupują tego co im się naprawdę podoba bo wybierają coś tańszego różnica w cenie nieraz wynosi 10zł nieraz 500zł. Mało a zarazem dużo. Patrząc z perspektywy budowy domu to czym są 3000zł wydane na gniazdka i łączniki, kiedy to dom w całości kosztuje 200-300tyś. zł.

 W dzisiejszych czasach możliwości wykonania instalacji elektrycznej to jeden z najważniejszych elementów. Trzeba nam sobie uświadomić, że bez prądu wiele nie zdziałamy. A co za tym idzie źle przemyślana i wykonana instalacja mocno ogranicza wykorzystanie możliwości jakie dają nam dziś producenci którzy prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych rozwiązań mających na celu ułatwienie nam codziennych czynności. Czasy w których zastosowanie kilku łączników zapalających jedna lampę to już przeżytek. Teraz coraz bardziej dostępna staje się technologia inteligentnych budynków. I nie mówię tu o pełnej automatyce budynku ale o wprowadzenia kilku wybiórczych możliwości.
– zdalne sterowanie rolet,
– tworzenie scen świetlnych,
– regulacja ogrzewania i klimatyzacji
– systemy monitoringu
– systemy alarmowe

 Jak dobrze zaplanujemy instalacje elektryczną możemy wybrać niektóre z wyżej wymienionych opcji i sterować nimi za pomocą smartfona. Wracając z weekendowego wyjazdu jednym kliknięciem podnieść temperaturę grzania żeby wejść do nagrzanego domu. A wcześniej podczas spokojnego wypoczynku podglądnąć czy nikt obcy się nie kręci po naszym ogródku a dla pozoru naszej obecności otworzyć żaluzje i włączyć światła.

Automatyka domowa i przemysłowa, sterowanie na epstryk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − dziewięć =